Plavec Chaj-jang Čchin získal zlato na 100 m prsia

24.07.2023 Celý región

Fukuoka 24. júla (TASR) - Čínsky plavec Chaj-jang Čchin získal na MS v japonskej Fukuoke zlatú medailu na 100 m prsia. Vo finále triumfoval suverénnym spôsobom časom 57,69. V úvodnej disciplíne druhého dňa súťaží v bazénovom plávaní rozdali až tri strieborné medaily, keďže Talian Nicolo Martinenghi, Američan Nicolas Fink aj Holanďan Arno Kamminga dosiahli navlas rovnaký čas 58,72.

Na triumf Chaj-jang Čchina nadviazala Čang Jü-fej, ktorá zvíťazila časom 56,12 vo finále na 100 m motýlik o 33 stotín pred olympijskou šampiónkou Maggie MacNeilovou z Kanady. Na bronzovej priečke dohmatla Američanka Torri Huskeová (56,61). Na vlaňajších MS FINA v Budapešti vybojovali čínski bazénoví plavci iba jeden titul.

V mužskom motýľkarskom šprinte triumfoval Talian Thomas Ceccon časom 22,68 o 12 stotín pred Portugalčanom Diogom de Matosom Ribeirom, tretí finišoval Francúz Maxime Grousset (22,82). "Nebolo ľahké nastúpiť na finále šprintu 20 minút po tom, ako som vyhral semifinále znakárskej stovky, no zvládol som to," uviedol Ceccon pre akreditované médiá. Obhajca titulu na 50 m motýlik Caeleb Dressel neuspel v americkej kvalifikácii a vo Fukuoke neštartuje. Vo finále na 200 m pol.pr. sa zo zisku najcennejšieho kovu tešila Američanka Kate Douglassová časom 2:07,17.